Ślub w plenerze

ORGANIZACJA ŚLUBU W PLENERZE

WYMARZONE ZAŚLUBINY

Zwyczaj organizowania ślubów pod chmurką coraz lepiej przyjmuje się na naszym, rodzimym gruncie. Dla wielu nowożeńców to spełnienie marzeń o tym, by ich ślub był oryginalny i wyjątkowy i na zawsze pozostał w pamięci gości weselnych. Co prawda są to ceremonie, które nie idą w parze z tradycją, ale mimo to z roku na rok więcej par decyduje się na taki właśnie ślub.

Jednak jest to rozwiązanie łatwe tylko z pozoru, gdyż organizacja ślubu w plenerze wymaga od nas większego nakładu pracy oraz formalności, których trzeba dopilnować. We wspołpracy z naszymi dekoratorami i florystkami organizujemy te piekne uroczystości w naszym ogrodzie. Zdjęcia w galerii, zakładka Ślub w plenerze.

FORMALNOŚCI ŚLUBNE

Tak, jak w przypadku ślubów tradycyjnych, tak też w przypadku ślubu w plenerze, najpierw musimy podjąć decyzję, czy ma to być ślub kościelny czy cywilny. Większość dokumentów jest wymagana na tych samych zasadach, co podczas ślubu organizowanego w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego. W przypadku ślubu w plenerze przybędzie nam jednak nieco formalności. Jeśli decydujemy się na ślub cywilny, musimy otrzymać zgodę z Urzędu Stanu Cywilnego. Aby taką zgodę otrzymać, piszemy uzasadnienie, dlaczego nasz ślub ma odbyć się w plenerze. W przypadku ślubu kościelnego potrzebna jest zgoda Kościoła, do którego należymy.

PRZYGOTOWANIE MIEJSCA

Organizując ślub w plenerze, musimy być świadomi, że przyjdzie nam dostosować się do wytycznych księdza lub urzędnika. Przede wszystkim trzeba przygotować miejsce, w którym będzie siedziała para młoda, świadkowie i urzędnik/ksiądz. W przypadku ślubu cywilnego, musi być miejsce na powieszenie godła, a w przypadku ślubu kościelnego – krzyża. Należy także pamiętać o tym, by zadbać o nagłośnienie, a także o muzykę, która będzie towarzyszyć podczas uroczystości.

Trzeba też pamiętać o gościach i zadbać, by mieli gdzie usiąść. Należy zatem przygotować krzesła w takiej ilości, by każdy z gości mógł siedzieć podczas uroczystości. Szczególnie istotne jest to przy ślubie kościelnym, który trwa dłużej, od ślubu cywilnego. W przypadku tego drugiego, można jednak zrezygnować z krzeseł, co czasem jest praktykowane, szczególnie kiedy ślub będzie się odbywał w tym samym miejscu, co wesele.

Nasz dom weselny Szczecin to nie tylko Szczecin organizacja wesel, a również garden party Szczecin. Imprezy plenerowe cieszą się ogromną popularnością, a wesele w namiocie Szczecin lub poprawiny z grillem w Szczecinie zachwycą wszystkich zaproszonych gości. Takie poprawiny w ogrodzie Szczecin to niezwykle oryginalny pomysł. W naszej ofercie znajduje się również dekoracja sali weselnej w Szczecinie oraz proponowane przez nas zespoły weselne w Szczecinie. Koniecznie sprawdź naszą pełną ofertę!